search:

Ulica Długa, Neptun i inne atrakcje niedaleko lotniska Gdańsk.

Przeglądając pocztówki z Gdańska dostępne w sprzedaży szybko zorientujemy się, że niektóre elementy przewijają się na nich o wiele częściej niż inne. Należą do nich z pewnością fontanna Neptuna i ulica Długa, przy której się znajduje - bez wątpienia można je uznać za jedne z najbardziej charakterystycznych punktów Gdańskiej Starówki. To tam spotykają się mieszkańcy miasta i turyści. Nie sposób pominąć je w swoim programie zwiedzania.

Fontanna Neptuna jest na tyle charakterystyczna, że wiele firm działających na terenie Gdańska, na przykład wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko wykorzystuje ją w swoich reklamach. Jeden rzut oka wystarczy, by zorientować się, z jakim miastem mamy do czynienia.

Fontanna znajduje się tuż przy wejściu do innego charakterystycznego obiektu Gdańskiego Głównego Miasta - Dworu Artusa. Początkowo w jej miejscu znajdowała się studnia, jednak radni miejscy postanowili umieścić tam jakiś bardziej reprezentacyjny obiekt.

Początkowo fontanna była kolorowa.W czasie kolejnych remontów i renowacji zyskiwała wygląd coraz bardziej podobny do współczesnego. Fontanna przechodziła też różnego rodzaju zmiany kosmetyczne. W 1988 r. władze miejskie postanowiły na przykład zakryć przyrodzenie Neptuna figowym listkiem.

Po dziś dzień fontanna i ulica Długa stanowią najbardziej charakterystyczne punkty Starego Miasta w Gdańsku. Praktycznie każdy, kto wypożycza samochody, które oferuje wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko kieruje tam swoje kroki.

W wielu umysłach Neptun nieodmiennie kojarzy się z Gdańskiem i stanowi jego punkt charakterystyczny. To stały element Starówki, podobnie jak wypożyczalnia samochodów Gdańsk lotnisko już od jakiegoś czasu jest nieodłącznie wiązana z Gdańskim portem lotniczym.

wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko" href="deweloperzy-zaleznie-wypozyczalnia.php">wypożyczalnia samochodów gdańsk lotnisko

przykład